نصب و پیکربندی phpMyVisites

سلام
دوستان قبلا درباره phpMyVisites یک توضیحاتی به شما داده بودم و گفته بودم که در مقاله های آینده روش نصب اون را براتون آموزش میدم. نصب اون بسیار ساده هستش، فقط توجه داشته باشید تا در هنگام انجام عملیات نصب چیزی را از قلم نندازین.Bande نصب به طور خودکار و توسط برنامه نصب صورت میگیره. فقط شما می بایست فایل برنامه را از این آدرس دریافت کنید. قبل از هر چیز می بایستی که بانک اطلاعاتی لازم برای برنامه را ایجاد کند. برای این کار از طریق شل و یا کنترل پنل اقدام کنید. بعد از اون بایک برنامه مرورگر FTP مثل برنامه WS_FTP Pro فایل را به سرورتون انتقال بدید. در مرحله بعد فایل را بر روی سرورتون استخراج کنید.
حالا از طریق مرورگر وب خودتون به آدرس پوشه ای که فایل ها را به اون انتقال داده اید برید.

زبان اصلی این برنامه فرانسوی هستش، پس چنانچه موقع ورود شما به صفحه نوشته ها به صورت فرانسوی بر روی صفحه ظاهر شد، جا نخورید. فقط کافیه از قسمت “Choix de la langue” و منوی پاین افتادنی زیر اون گزینه “Anglais” به معنی انگلیسی را انتخاب کنید. بعد از اون نوشته ها در صفحه به صورت انگلیسی ظاهر خواهند شد.
حالا مراحل نصب را دنبال می کنیم. ما در اولین صفحه از صفحات نصب برنامه قرار داریم. قسمت “Website name” همونظور که از اسم اون مشخص هستش، مربوط به نام سایت شماست، پس این قسمت را با نام سایتتون پر کنید. در قسمت بعد که با عنوان “Website URL” مشخص شده، آدرس سایت یا وبلاگتون را وارد کنید. توجه داشته باشید که قرار دادن علامت “/” در آخر آدرس سایتتون الزامی هستش. در قسمت “Database login” نام کاربری و در “Database password” کلمه عبور بانک اطلاعاتی تون را وارد کنید. “Database server” را به صورت پیش فرض “localhost” قرار بدید و در قسمت “Database name” نام بانک اطلاعاتی را که برای این برنامه ایجد کرده اید وارد کنید. “Table prefix” را هم به صورت پیش فرض به شکل “phpmv” قرار دهید. چنانچه مایلید که در قسمتی از صفحه سایت یا وبلاگتون که کد مربوط به برنامه را در اون قرار می دید، لوگوی برنامه هم به نمایش در بیاد، قسبمت “Show the logo on your pages” را “Yes” قرار بدهید و با کلیک بر روی “See the various logos available” و سپس لوگوی مورد نظرتون این قسمت را فعال کنید. در غیر این صورت بر روی “No” کلیک کنید. برای ثبت تغییرات بر روی دکمه “Cuntinue” کلیک کنید. چنانچه مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته باشد، صفحه ظاهر می شود که به شما نشان می دهد که تمام اطلاعات به درستی ثبت و نصب به صورت کامل انجام شده. برای رفتن به مرحله بعد کافی بر روی دکمه “Cuntinue” کلیک کنید.
خوب مرحله نصب را پشتسر گذاشتیم. در این مرحله که مرحله تنظیم و شخصی سازی هستش اطلاعات مربوط به سایت شما و برنامه وارد می شود. در قسمت “Administrator login” نام کاربری و در قسمت “Administrator password” کلمه عبور دلخواه خودتون برای بخش مدیریت را وارد کنید. در قسمت بعد یعنی قسمت “Complete path to the phpMyVisites application…” می بایستی آدرس محلی را که برنامه را در اون نصب کردید وارد کنید. در قسمت بعد دو انتخاب دارید انتخاب اول یعنی “I want to give public access to all of my…” به بازدید کنندگان سایت شما این امکان را می دهد که صفحات آمار سایت شما را مشاهده کنند، و چنانچه “I want to protect all of my statistics and…” را انتخاب کنید، فقط خود شما قادر به مشاهده آمار ها خواهید بود. و اما آخرین قسمت از این مرحله، چنانچه مایلید که آمار همراه با نمودار های گرافیکی به نمایش در بیان، گزینه “Show statistics graphs.” را “Yes” و در غیر این صورت “No” قرار بدید. برای ذخیره تغییرات بر روی دکمه “Submit” در پایین صفحه کلیک کنید. در صورتی که مشکلی بوجود یاد شما به صفحه دیگهای منتقل می شید که موفقیت عملیات را به شما نشون میده برای رفتن به آخرین مرحله کافیه بر روی دکمه “Continue” کلیک کنید.
در مرحله پایانی تنها کاری که لازمه انجام بدید این هستش که کدی را که در صفحه به نمایش در اومده کپی و در قسمتی از صفحه وبلاگ یا سایتتون قرار بدید. برای پایان تنظیمات و نصب بر روی دکمه “Finish the installation” در پایین صفحه کلیک کنید. برای رفتن به قسمت مدیریت کافه در پایین صفحه بر روی لینک “Administration” کلیک کنید و در صفحه ای ظاهر میشه، نام کاربری و کلمه عبور خودتون را وارد کنید.
امیدوارم که این آموزش مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشه، نظرات، مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خودتون را با من از طریق ایمیل و یا بخش نظرات در میون بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.